סיורים נוספים בברלין, דרזדן ופוטסדאם

אנחנו מציעים גם סיורים אחרים בברלין, לדרזדן, לפוטסדם וליעדים אחרים בגרמניה המזרחית:

  • סיור "כללי" בברלין — כולל את האתרים המרכזיים: שער ברנדנבורג, לשכת הקנצלר, עמוד הניצחון, ואתרים חשובים אחרים. אפשרי גם במסגרת קבוצתית, החל מ-9 אירו לאדם.
  • "החומה" — סיפור חלוקתה של ברלין וסיפורי ריגול ובריחה
  • הרייך השלישי — עלייתה של גרמניה הנאצית ונפילתה בקרב על ברלין, ובכלל זאת מקלט הגנה אווירית ומיקום הבונקר של היטלר.
  • ברלין הקומוניסטית — העבר ה"אדום" של ברלין, סיור במזרח ברלין.
  • קרויצברג — רובע המהגרים של ברלין.
  • רוח 1968 — תנועת הסטודנטים הגרמנית ומורשתה
  • פוטסדם — ארמונות משפחת המלוכה הפרוסית וקיסרי האימפריה הגרמנית
  • דרזדן — בירת סקסוניה היפה
  • סיורים אחרים — נוכל להציע סיורים מותאימים אישית וסיורי מומחים במבחר נושאים, כולל סיור אדריכלות בברלין, סיבוב גלריות וסיור שופינג. ניתן לערוך את הסיורים האלה עם מומחים לנושא (אדריכלים, אמנים, סטייליסטים).

סיור כללי בברלין

ברלין נחשבת לאחת הערים המסעירות ביותר בעולם. ההיסטוריה שלה נוגעת בכמעט כל היבט של ההיסטוריה המודרנית; העיר משתנה תדירות ונחשבת כיום למוקד של תרבות חדשנית, וההתפתחויות בה הן סמל לשאלות זהות, זיכרון ושימור. בסיור הכללי, תראו את האתרים החשובים ביותר בעיר, כולל: שער ברנדנבורג, כיכר פוטסדם (פוטסדמר פלאץ), שדרות אונטר דן לינדן, אי המוזיאונים, עמוד הניצחון ועוד.

חזרה לתחילת הדף

מאחורי החומה: ברלין בתקופת המלחמה הקרה

עם סיומה של מלחמת העולם השנייה, הפכה ברלין מוקד למלחמה חדשה. אין עוד עיר בעולם שבה סובייטים ואמריקאים היו קרובים כל כך האחד לשני, ולמרות שכל גרמניה הייתה מחולקת בין מזרח למערב, אין עוד מקום שמסמל את החלוקה כמו חומת ברלין.

גבלינגר ברלין טורס יכולים להציע מספר סיורים סביב נושא חומת ברלין, המלחמה הקרה והחיים מעבר למסך הברזל. הסיור הבסיסי ביותר מגיע לאתרים החשובים בעיר הקשורים למלחמה הקרה – והכוונה לא לקלישאות בסגנון ה"איסט סייד גאלרי" (למרות שכמובן תראו את שרידי החומה). בסיור תשמעו גם סיפורי יגול ותשמעו על דרכים שבהם שני הצדדים עקבו האחד על השני, ואיך מזרח גרמניה הפכה ל"שטאזילנד".

נוכל להציע גם סיורים שבהם נבקר באתרים מחוץ למרכז העיר של ברלין – לגשר שבו הוחלפו מרגלים, למובעלת מערבית במזרח ברלין ולאתרים מעניינים אחרים מאחורי – ומעבר – לחומת ברלין.

אנחנו מציעים גם סיור שנקרא "ברלין האדומה", שבו אנחנו מתמקדים בהיסטוריה ובתרבות המזרח גרמנית.

חזרה לתחילת הדף

ברלין בתקופת הרייך השלישי: פסגת הפחד

לרייך השלישי ולאידיאולוגיה הנאציונל-סוציאליסטית (נאצית) היבטים רבים מעבר לנושא השואה. הנאציזם היה תיאוריה שקשרה עצמה לכל היבטי החיים (והמוות...) ב"רייך" – האימפריה שניסו הנאצים להקים.

סיור הרייך השלישי שלנו מתמקד בהיבטים מסוימים של האידיאולוגיה והמדיניות הנאצית: חלום הקמת "הגזע העליון", האדריכלות המגלומאנית שמבטאת את שאיפות גרמניה הנאצית, וכמובן – ההתעוררות מן ה"חלום" הנאצי – לתוך הקרב על ברלין. בסיור נראה את מרכזי השלטון הנאצי, ובכלל זאת מיקום הבונקר של היטלר; שרידי "גרמאניה", החזון של היטלר ושפאר לברלין, ומקלט אווירי.

חזרה לתחילת הדף

החיים של אחרים : מזרח ברלין בתקופה הקומוניסטית

במשך 40 שנים, הייתה ברלין בירת גרמניה. לא גרמניה הנוכחית (שבירתה הייתה בון), אלא גרמניה נוספת: "הרפובליקה הדמוקרטית הגרמנית" (DDR), או כפי שהיא הייתה ידועה - "מזרח גרמניה". במהלך הסיור, תלמדו על הפוליטיקה, ההיסטוריה וחיי היום יום במזרח גרמניה, אמנות, אדריכלות, סמלים לאומיים, דיכוי ונפילת החומה. תוכלו לבקר באתרים מפורסמים במזרח ברלין, כפי שהופיעו בסרט "חיים של אחרים" (באופן מיוחד ובתיאום מראש נוכל לשלב גם את כלא השטאזי או את מפקדת הארגון). תוכלו לשמוע על המשטרה החשאית המפחידה; לדעת מהי "עוגת חתונה" ומהי "פלאטה", חגים ודיכוי, אמנות ופחד – ועל הדברים שמזרח גרמנים לשעבר מתגעגעים אליהם ב"מולדת האבודה".

חזרה לתחילת הדף

מולטיקולטי? קרויצברג והזהות הגרמנית החדשה

המיתוס טוען שברלין היא העיר הכי "טורקית" מחוץ לטורקיה, ובירת הקהילה הטורקית, על פי המיתוס, הוא רובע המהגרים קרויצברג, שידוע כ"איסטנבול הקטנה". קרויצברג ידוע בעולם בשל הסצנה התרבותית התוססת ברובע.

סיור ההגירה שלנו אמנם מתמקד בקרויצברג, ובהגירה בברלין – אבל גם בשבירת מיתוסים. ברלין ידעה כמה גלי הגירה. גל ההגירה המרכזי הראשון היה עם התרחבות העיר מאמצע המאה ה-19 ועד עליית הנאצים לשלטון. אחרי 1961 הגיעו עוד גלי מהגרים – שממלאים את רחובות קרויצברג עם טעמים, צבעים וריחות מרחבי העולם.

בסיור אנחנו מגלים את התרבויות השונות בברלין ובייחוד בקרויצברג, ואת הצורה שבה הרובע משנה את פניו. נבקר בדוכן ה"דונר קבאב" הראשון בברלין, נלמד על הקהילות המוסלמיות ועל בית הכנסת של קרויצברג ונראה את השוק המזרח תיכוני. נדון בבעיות שמהן סובלים המהגרים והאתגר לקהילה; ונחוש בפער בין קרויצברג ה"קולית" שהופכת יותר ויותר יקרה למגורים, לבין מסגדים בחצרות אחוריות ותרבות חילונית טורקית.

אם אתם מעוניינים באתגרי הזהות הגרמנית, יתכן שתתעניינו גם בסיור בנושא מהפכת הסטודנטים של 1968 והשפעותיה על גרמניה.

חזרה לתחילת הדף

הכל התחיל ב-1968...

לא "הכל" התחיל ב-1968, אבל פניה של החברה הגרמנית השתנו בשנה הזו ללא היכר, והשפעותיו של מרד הסטודנטים על החברה והפוליטיקה הגרמנית ניכרים גם היום. מהפכני 1968 הביאו עימם את רעיונות ה"ירוקים" של איכות סביבה וזכויות אדם לשיח הציבורי הגרמני, ומיעוט פנה לאלימות ליישום דרכם.

ברלין, העיר המחולקת, הייתה מוקד השינויים הפוליטיים הגרמניים ובסיור תוכלו לראות מדוע היא משכה מהפכנים ואנשי חזון לא שגרתיים ומה הם עשו בעיר.

גבלינגר ברלין טורס יציגו בפניכם את הצמתים ששינו את פניה של גרמניה המודרנית ואת שרידי המהפכה בברלין של ימינו.

אם אתם מעוניינים באתגרי הזהות הגרמנית, יתכן שתתעניינו גם בסיור בנושא ההגירה בקרויצברג וההשפעה שלה על גרמניה.

חזרה לתחילת הדף

פוטסדם – גן העדן הכחול/ירוק של האצולה הפרוסית

העיר פוטסדם נמצאת דרומית מערבית לברלין, והיא בירת מדינת המחוז הגרמנית ברנדנבורג.

לעיר היסטוריה ייחודית – שכן היא הייתה היעד האהוב על מספר מלכים פרוסיים וקיסרים גרמניים. ניתן לסייר בעיר מארמון לארמון – ולחזות ביופי ובפאר שהותירו אחריהם בני משפחות המלוכה. אחד האזורים החשובים הוא מתחם גני סנסוסי, שכולל גם את ארמון סנסוסי, הארמון החדש וארמונות אחרים.

אחרי מלחמת העולם השנייה, פוטסדם הייתה מקום "ועידת פוטסדם", שבה הוחלט על חלוקת גרמניה. סיור לפוטסדם יציג בפניכם את הפנינות שיש לעיר זו להציע.

חזרה לתחילת הדף

דרזדן – פירנצה שעל נהר האלבה

דרזדן נמצאת במרחק של כשעתיים נסיעה דרומה מברלין, והיא בירת מדינת המחוז הגרמנית סקסוניה. העיר העתיקה של דרזדן היא פרי בנייה-מחדש ושחזור של עיר בארוקית. ניתן לראות בה את הארמונות המפוארים של מלכי סקסוניה, הצווינגר והאופרה של דרזדן (ה"זמפר"). "כנסיית גברתנו" המפורסמת (פראוונקירכה) נבנתה מחדש לאחר ההפצצות שהרסו את העיר העתיקה כליל – הבנייה מחדש לוותה כמובן בשיח פוליטי.

ניתן לשלב בנסיעה לדרזדן גם עצירה בשפרה-וואלד, אזור ביצות דרומית-מזרחית לברלין; או ביקור בעיר הפורצלן מייסן; או בטירת מוריצבורג.

חזרה לתחילת הדף

סיורים מותאמים אישית בברלין

האם אתם מעוניינים בסיור מותאם אישית? אנחנו יכולים לבצע מחקר ולהציע סיורים בנושאים מאוד ספציפיים – גם לטובת תחקירי טלוויזיה וקולנוע (או חיפושי לוקיישן) ולטובת מחקרים היסטוריים וספרותיים.

בנוסף, נוכל להציע סיורים בנושאי אדריכלות בברלין, סיור גלריות או סיור שופינג. נוכל להציע את הסיורים האלה גם עם מומחים לתחום (אדריכלים, אמנים או סטייליסטים).

חזרה לתחילת הדף

tripadvisor hall of fame - certificate of excellence